JAK MÍT HEBKÉ A LESKLÉ VLASY DÍKY OCTU

Již před několika staletími lidé zjistili, že díky octu jsou vlasy hebké a lesklé. Obyčejná směs vody a octa uhladí povrch vlasu a vyčistí jej od nánosů vlasových přípravků.

1) Smíchejte jednu část vody s jednou částí octa. Samotný ocet je na vlasy příliš silný, proto je nutné jej nejprve naředit vodou. Čtvrtina hrnku octa a čtvrtina hrnku vody by na jeden oplach mělo stačit.

  • Pokud máte hodně mastné vlasy, můžete použít navíc jednu polévkovou lžíci octa.
  • Pokud máte vlasy sušší nebo trpíte lupy, použijte o jednu polévkovou lžíci octa méně.

2) Umyjte si vlasy šamponem jako obvykle. Pokud možno, použijte vlažnou nebo studenou vodu. Myjete-li vlasy horkou vodou, mohou vypadat matně a krepatě. Chladná voda uhladí vlasové šupinky a napomůže tak lesklému, hladkému vzhledu vlasů.

3) Nepoužívejte kondicionér. Jelikož vlasy oplachujete octem, nepotřebujete po mytí použít kondicionér. Díky octovému oplachu budou vlasy jemné a hladké.

4) Vlasy opláchněte. Octovou směs pomalu lijte na hlavu a snažte se ji rovnoměrně rozmístit do vlasů. Pomocí prstů oplach vmasírujte do vlasové pokožky a do vlasů od kořínků po konečky.

5) Nechte ocet působit pět až deset minut. Tak se oplach pořádně vsákne do vlasů.

6) Vlasy opláchněte studenou vodou. Vlasy si rychle propláchněte, abyste z vlasů odstranili přebytečný ocet. Nemusíte to přehánět, protože až vlasy uschnou, ocet z nich již nebude cítit.

7) Vlasy vysušte obvyklým způsobem. Vlasy nechte uschnout na vzduchu nebo je vysušte fénem. Ocet byste z vlasů již neměli cítit.

8) Opakujte jednou či dvakrát týdně. Možná se vám účinek octového oplachu bude líbit natolik, že jej budete chtít opakovat pokaždé, co si budete mýt vlasy. Pokud ale ocet budete používat příliš často, může vám vlasy nadměrně vysušovat. Používejte jej jen jednou či dvakrát týdně, abyste obnovili lesk vlasů a odstranili zbytky vlasových produktů.